توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

 مقاله مطالعه هیستومورفومتریک اثر عصاره آبی هسته انگور (Vitis Vinifera) بر ترمیم زخم های دیابتی موش صحرائی نر نژاد ویستار دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مطالعه هیستومورفومتریک اثر عصاره آبی هسته انگور (Vitis Vinifera) بر ترمیم زخم های دیابتی موش صحرائی نر نژاد ویستار  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله مطالعه هیستومورفومتریک اثر عصاره آبی هسته انگور (Vitis Vinifera) بر ترمیم زخم های دیابتی موش صحرائی نر نژاد ویستار،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مطالعه هیستومورفومتریک اثر عصاره آبی هسته انگور (Vitis Vinifera) بر ترمیم زخم های دیابتی موش صحرائی نر نژاد ویستار :


تعداد صفحات :13

زمینه و هدف
صدمه به پوست باعث تخریب اپیدرم می شود. به این از هم گسیختگی ساختمان بدن، زخم اطلاق می شود که در بیماران دیابتی شایع است. هدف پژوهش حاضر بررسی اثر میکروسکوپی عصاره آبی هسته انگور بر ترمیم زخم های دیابتی موش صحرائی نر نژاد ویستار می باشد.
مواد و روش ها
در این مطالعه 48 سر موش نر نژاد ویستار، به 4 گروه (کنترل، شم، تجربی یک، تجربی دو) تقسیم شدند. در گروه های مورد آزمایش زخمی به طول 3 سانتیمتر در سمت چپ ستون فقرات ایجاد و گروه مورد، تیمار عصاره را به نسبت یک به سه (عصاره آبی + اوسرین) دریافت نمودند. روند ترمیم زخم بصورت میکروسکوپی به مدت 21 روز بررسی شد.
یافته ها
ترمیم زخم در گروه های دیابتی شده با استرپتوزوسین در مقایسه با گروه سالم با تأخیر بیشتری همراه بود و التیام زخم در گروه های تجربی تیمار شده با عصاره آبی هسته انگور نسبت به گروه کنترل از سرعت بیشتری برخوردار بود.
نتیجه گیری
یافته ها حاکی از آن بود که عصاره آبی هسته انگور موجب تسریع ترمیم زخم های پوستی نمونه های سالم و دیابتی می گردد.


* نویسنده مسئول: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، دانشکده علوم پایه.
پست الکترونیک: Shiravi738@yahoo.com

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,
Copyright © 2014 nacu.ir