توضیحات

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت سیدعلی بن محمدباقر جناب حسینی اصفهانی دارای 12 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در PowerPoint می باشد و آماده ارائه یا چاپ است

شما با استفاده ازاین پاورپوینت میتوانید یک ارائه بسیارعالی و با شکوهی داشته باشید و همه حاضرین با اشتیاق به مطالب شما گوش خواهند داد.

لطفا نگران مطالب داخل پاورپوینت نباشید، مطالب داخل اسلاید ها بسیار ساده و قابل درک برای شما می باشد، ما عالی بودن این فایل رو تضمین می کنیم.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت سیدعلی بن محمدباقر جناب حسینی اصفهانی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت سیدعلی بن محمدباقر جناب حسینی اصفهانی :


پاورپوینت سیدعلی بن محمدباقر جناب حسینی اصفهانی
پاورپوینت سیدعلی بن محمدباقر جناب حسینی اصفهانی، از نویسندگان و مورّخان قرن چهاردهم هجری در اصفهان بوده است.

فهرست مندرجات

1 - معرفی اجمالی
2 - وفات
3 - آثار و تالیفات
4 - پانویس
5 - منبع


معرفی اجمالی


سیّدعلی فرزند میر محمّدباقر بن میر محمّدحسین بن میر مرتضی حسینی اصفهانی، ادیب فاضل و دانشمند محقّق، از نویسندگان و مورّخان قرن چهاردهم هجری در اصفهان بوده است.
او در جمعه 25 ذی‌حجه 1287ق در اصفهان متولّد شد و مقدمات علوم را از ملاّ مهدی هفشجانی آموخته و سپس نزد حسن عراقی و جهانگیرخان قشقایی ادامه تحصیل داد. ریاضیات را از محمّدعلی حسینی قائنی و هیات را از ملاّ‌هادی سدهی فرا گرفت و طب را نزد محمّدباقر حکیم‌باشی خواند.
او در سال 1324ق روزنامه «الجناب» را در اصفهان منتشر کرد و از سال 1343ق تالیف کتاب مهم خود «الاصفهان» را شروع کرد. او در اغلب علوم زمان خود مانند فقه، اصول، ادبیات، حکمت، طب، هیات، ریاضیات و علوم جدید (اعم از نجوم، ریاضیات و فیزیک) مهارت به سزایی داشت و تمام عمر خود را صرف تحصیل علوم و اشاعه آن و تنویر افکار، از راه کتاب و روزنامه و تدریس فرمود.

وفات


او سرانجام در شب جمعه 30 شوّال 1349ق در تهران وفات یافته و در صحن امامزاده عبداللّه شهرری مدفون شد.

آثار و تالیفات


کتب زیر از تالیفات اوست:

1. «الاصفهان» در 10 مجلّد، که در سال‌های اخیر با تصحیح خانم رضوان پورعصار مجلدات: رجال و مشاهیر، فرهنگ عامّه و ابنیه تاریخی آن به چاپ رسیده و جلد اوّل کتاب (معرفی اصفهان و اجمالی از تاریخ آن) بارها چاپ شده است؛
2. ترجمه «سفرنامه شاردن» که بخشی از آن در جلد اوّل «الاصفهان» به طبع رسیده اس

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,
Copyright © 2014 nacu.ir