توضیحات

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 پاورپوینت سیدعلی بن محمدحسن علامه فانی دارای 12 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در PowerPoint می باشد و آماده ارائه یا چاپ است

شما با استفاده ازاین پاورپوینت میتوانید یک ارائه بسیارعالی و با شکوهی داشته باشید و همه حاضرین با اشتیاق به مطالب شما گوش خواهند داد.

لطفا نگران مطالب داخل پاورپوینت نباشید، مطالب داخل اسلاید ها بسیار ساده و قابل درک برای شما می باشد، ما عالی بودن این فایل رو تضمین می کنیم.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل می باشد و در فایل اصلی پاورپوینت سیدعلی بن محمدحسن علامه فانی،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت سیدعلی بن محمدحسن علامه فانی :


پاورپوینت سیدعلی بن محمدحسن علامه فانی اصفهانی
پاورپوینت سیدعلی بن محمدحسن علامه فانی اصفهانی، از فقهاء و مجتهدین معاصر اصفهان بوده است.

فهرست مندرجات

1 - معرفی اجمالی
2 - تولد و تحصیل
3 - اجتهاد و تدریس
4 - وفات
5 - آثار و تالیفات
6 - پانویس
7 - منبع


معرفی اجمالی


سیّدعلی علاّمه فانی فرزند سیّدمحمّدحسن فانی یزدی بن سیّدحسین بن سیّداسماعیل بن سیّدمرتضی حسینی یزدی، از فقهاء و مجتهدین معاصر اصفهان بوده است.

تولد و تحصیل


وی در زوال روز پنج‌شنبه 26 ربیع‌الاوّل سال 1333ق در اصفهان متولّد گردیده و نزد سیّدعلی مجتهد نجف‌آبادی، محمّدحکیم خراسانی، سیّدمرتضی خراسانی، سیّدمحمّد مدرس نجف‌آبادی و محمّدرضا نجفی به تحصیل اشتغال جسته و در سال 1362ق به نجف اشرف مهاجرت فرموده و ضمن تکمیل مراتب علمی به تدریس فقه و اصول و تفسیر مشغول گردید.

اجتهاد و تدریس


او پس از 30 سال توقّف در نجف اشرف در سال 1393ق به ایران مراجعت نموده و در شهر قم سکونت اختیار نمود و به تدریس خارج فقه و اصول پرداخت و جمعی از افاضل طلاب و مشتغلین حوزه از محضر درس او مستفیض شدند. او همه ساله در ایام تابستان به اصفهان می‌آمده و در مدرسه جدّه تدریس و اقامه جماعت می‌نمود. شیخ آقابزرگ طهرانی و آقا شیخ محمّدرضا نجفی جهت او اجازه نوشته‌اند.

وفات


وی در روز 23 شوال 1409ق (مطابق با 8 خرداد 1368ش) وفات یافته و پس از اقامه نماز بر پیکر ایشان از سوی آیت‌اللّه گلپایگانی در یکی از حجرات صحن حرم مطهر حضرت معصومه (سلام‌اللّه‌علیها) در قم مدفون شد.

آثار و تالیفات


این کتاب‌ها از تالیفات اوست:

1. «آراء حول القرآن»، مطبوع؛
2. «آراء حول مبحث الاراده»، مطبوع؛
3. «البداء»، مطبوع؛
4. «ترجمه تقویم المحسنین»، تالیف: فیض کاشانی، مطبوع؛
5. «ترجمه نصایح الهدی»، محمّدجواد بلاغی مطبوع؛
6. «تعلیقات بر عروه الوثقی»، مطبوع؛
7. «تفسیر سوره جمعه»؛
8. «تفسیر سوره فاتحه»؛
9. «تقریرات دوره کامل اصول فقه»، که دو جلد آن در مباحث ال

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,
Copyright © 2014 nacu.ir