توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

  مقاله حذف رنگ Reacve ve Black 5 (RB5 ) از محیطهای آبی با استفاده از جذب بر روی رزین تباد ل (یون آنیونی بازی قوی: مطالعه تعادلی و سینتیکی) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله حذف رنگ Reacve ve Black 5 (RB5 ) از محیطهای آبی با استفاده از جذب بر روی رزین تباد ل (یون آنیونی بازی قوی: مطالعه تعادلی و سینتیکی)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله حذف رنگ Reacve ve Black 5 (RB5 ) از محیطهای آبی با استفاده از جذب بر روی رزین تباد ل (یون آنیونی بازی قوی: مطالعه تعادلی و سینتیکی)،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله حذف رنگ Reacve ve Black 5 (RB5 ) از محیطهای آبی با استفاده از جذب بر روی رزین تباد ل (یون آنیونی بازی قوی: مطالعه تعادلی و سینتیکی) :

تعداد صفحات:16

چکیده:

یکی از عمده ترین آلاینده های محیط زیست که در پساب صنایع مختلف از جمله نساجی وجود دارد رنگها می باشند که برای انسان و محیط زیست آ لودگی ایجاد کرده است . هدف از این تحقیق بررسی کارایی جذب رنگ Reactive Black5 (RB5) بر روی رزین تباد ل یون آنیونی به عنوان جاذب مناسب بوده است. روش تحقیق : در این مطالعه بعد از تهیه مواد و وسایل مورد نیار، کارایی حذف رنگ RB5 با استفاده از جذب بر روی رزین تباد ل یون آنیونی با تغییرات pH ، زمان تماس، مقدار ماده جاذب و غلظت اولیه رنگ RB5 در سیستم ناپیوسته مورد بررسی قرار گرفت و نتایج توسط نرم افزار Excel تجزیه و تحلیل گردید. یافته ها: نتایج حاصل از انجام آزمایشات مشخص ساخت که کارایی حذف رنگ RB5 با افزایش pH و غلظت اولیه رنگ،کاهش می یابد. همچنین نتایج نشان داد که با افزایش زمان تماس و مقدار ماده جاذب، کارایی حذف افزایش یافته است. همچنین نتایج نشان می دهند که سینتیک فرآیند جذب از مدل سینتیک شبه درجه دو، و داده های تعادلی از مدل ایزوترمی لانگمیر پیروی می کنند. نتیجه گیری: در مجموع نتایج حاصل از انجام آزمایشات مشخص ساخت که می توان از فرآیند جذب برروی رزین تباد ل یون آنیونی به عنوان یک روش موثر و سریع در جهت حذف RB5 رنگ از محلول های آبی استفاده کرد.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,
Copyright © 2014 nacu.ir