توضیحات

توجه : به همراه فایل word این محصول فایل پاورپوینت (PowerPoint) و اسلاید های آن به صورت هدیه ارائه خواهد شد

 بررسی سیستم های كنترل بینا دارای 130 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی سیستم های كنترل بینا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

 

بخشی از فهرست مطالب پروژه بررسی سیستم های كنترل بینا
فصل اول:
آشنایی با ماشین بینایی و تصویر برداری دیجیتالی
1 كلیات
1ـ1 بینایی و اتوماسیون كارخانه
2ـ1 بینایی انسان در مقابل بینایی ماشین
3ـ1  پارامترهای مقایسه ای
    1ـ3ـ1 تطبیق پذیری
    2ـ3ـ1 تصمیم گیری
    3ـ3ـ1 كیفیت اندازه گیری
    4ـ3ـ1 سرعت واكنش
    5ـ3ـ1 طیف موج واكنش
    6ـ3ـ1 توانایی درك صحنههای دو بعدی و سه بعدی
    7ـ3ـ1 خلاصه‌مقایسه
4ـ1 توجیه اقتصادی
فصل دوم
سیستم بینایی و كنترل
2 كلیات سیستم
1ـ2 تصویرگیری
فهرست مطالب
1ـ1ـ2 نورپردازی
2ـ1ـ2 تشكیل تصویر و متمركز نمودن آن
3ـ1ـ2 شناسایی تصویر
2ـ2 پردازش
3ـ2 خروجی یا نمایش داده های تصویری
فصل سوم
پردازاش تصویر
3 مقدمه
        1ـ3 پیكسل
        2ـ3 پنجره
        3ـ3 مكان پیكسل
4ـ3 مكان پیكسل
5ـ3 خطای كوانتایز كردن
    1ـ5ـ3 خطای اندازه گیری
6ـ3 هیستوگرام
    1ـ6ـ3 ایجاد هیستوگرام
    2ـ6ـ3 مشخصات
7ـ3 سیستمهای رنگی  CMYB و RGB
 

 

مقدمه
تكنولوژی ماشین بینایی و تصویر برداری دیجیتالی شامل فرآیندهایی است كه نیازمند بكارگیری علوم مختلف مهندسی و نرم افزاری كامپیوتر می باشد. این فرآیند را می توان به چند دسته اصلی تقسیم نمود:
1ـ ایجاد تصویر به شكل دیجیتالی
2ـ بكارگیری تكنیكهای كامپیوتری جهت پردازش و یا اصلاح داده های تصویری
3ـ بررسی و استفاده از نتایج پردازیش برای اهدافی چون هدایت ربات یا كنترل نمودن تجهیزات خودكار، كنترل كیفیت یك فرآیند تولیدی، یا فراهم آوردن اطلاعات جهت تجزیه و تحلیل آماری در یك سیستم تولیدی كامپیوتری (MAC).
قبل از آنكه بتوان هر یك از بخشهای خاص این تكنولوژی را بطور تخصصی بررسی نمود. می بایستی آشنایی كلی با هر یك از اجزاء سیستم پیدا كرد و از اثرات هر بخش بر روی بخش دیگر مطلع بود. ماشین بینایی و تصویربرداری دیجیتالی از موضوعاتی است كه در آینده نزدیك تلاش و تحقق بسیاری از متخصصان را بخود اختصاص خواهد داد.
در طی سه دهه گذشته تكنولوژی بینایی كامپیوتری بطور پراكنده در صنایع فضایی، نظامی و بطور محدود در صنعت بكار برده شده است. جدید بودن تكنولوژی نبودن سیستم مقرون به صرفه در بازار و نبودن متخصصین این رشته باعث شده است تا این تكنولوژی بطور گسترده استفاده نشود. تا مدتی قبل از دوربین ها و سنسورها استفاده شده معمولاً بصورت سفارشی و مخصوص ساخته می شدند  تا بتوانند برای منظور خاصی مورد استفاده قرار گیرند. همچنین فرآیند ساخت مدارهای مجتمع بسیار بزرگ (VLSI ) آنقدر پیشرفت نكرده بود تا سنسورهای حالت جامد با رزولوشن بالا ساخته شود.
استفاده از سنسورهای ذكر شده مستلزم این بود كه نرم افزار ویژه ای برای آن تهیه شود و معمولاً این نرم افزارها نیز نیاز به كامپیوترهایی با توان پردازش بالا داشتند. علاوه بر همه این مطالب مهندسین مجبور بودند كه آموزشهای لازم را پس از فراغت از تحصیل فراگیرند. زیرا درس ماشین بینایی در سطح آموزشهای متداول مهندسی ( لیسانس) در دانشگاهها و به شكل كلاسیك ارائه نمی شد.
تكنولوژی ماشین بینایی در دهه آینده تاثیر مهمی بر تمامی كارهای صنعتی خواهد گذاشت كه دلیل آن پیشرفتهای تكنولوژی اخیر در زمینه های مرتبط با ماشین بینایی است و این پیشرفتها در حدی است كه از این تكنولوژی هم اكنون حیاتی می باشد.
بطور كلی سه شرط ضروری برای فراگیر شدن یك تكنولوژی جدید عبارت است از :
1ـ وجود سخت افزار اعتماد با قیمت معقول
2ـ وجود متخصصینی كه دانش سخت افزاری و نرم افزاری را در بكارگیری تكنولوژی داشته باشند.
3ـ وجود نیاز یا بروز مشكلی كه نیازمند حل باشد.
امروزه تمامی این شرایط در مورد تكنولوژی ماشین بینایی صادق است. سنسورهای حالت جامد و كامپیوترهای شخصی امروزی به عنوان ابزارهای كارآمد، مطمئن و ارزان برای پردازش تصویر و تصمیم گیری درباره آن موجود می باشد. دانشگاهها ( در امریكا) به تعداد كافی مهندسینی را تربیت می‌كنند كه دانش و مهارت كافی در زمینه ماشین بینایی را دارند و بالاخره به دلیل حفظ استانداردها در سطح ملی نیاز به افزایش بهره‌وری و بهبود كیفیت در امریكا وجود دارد. علاوه بر این، بدلیل مسائلی از قبیل نیاز به بررسی دعاوی صنعتی و نیاز به داشتن اطلاعات كامل از محصول در مراحل مختلف بطوریكه دسترسی به آن مقتدر باشد صنایع تولیدی را وادار می كند تا فرآیند جمع آوری و ذخیره اطلاعات مربوط به محصول در مراحل مختلف تولید را خودكار نمایند.
در گذشته بسیاری از فرآیندهای تولید بر اساس بكارگیری نیروی انسانی و بینایی وی طراحی شده اند. در این سیستمها بینایی انسان به عنوان جزء لاینفك تواناییهای فرآیند بوده است. ورود رباتها به كارخانجات و حذف نیروی انسانی، ضرورت اضافه نمودن بینایی مصنوعی به سیستم را ایجاب می نماید. جهت بررسی موضوع نیاز به بكارگیری ماشین بینایی بجای بینایی انسان لازم است تا مطالعه دقیق تری صورت گیرد و تواناییهای این دو با هم مقایسه گردند.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

سوالات و نظرات شما

برچسب ها

سایت پروژه word, دانلود پروژه word, سایت پروژه, پروژه دات کام,
Copyright © 2014 nacu.ir